Co nesmí hosty v restauraci nemile překvapit?

Hosté zatím ještě pořád mohou v restauraci absolvovat bohužel šokující zážitek. A tak by to být nemělo! Tento článek je o tom, co se skutečně stalo a proto na to chceme upozornit, aby se nic takového v restauracích už nikdy nemohlo přihodit. Tento článek je vhodný k přečtení i pro samotné servírky a číšníky, aby je nikdy nenapadlo něco takového udělat. Zaměstnanci v servisu musí znát pravidla obsluhy v restauraci.

Číšník jedné nejmenované prestižní restaurace se totiž dopustil fatální chyby. Udělal něco, co by mnozí z hostů neudělali ani sami doma. Dva hosté (žena a muž) si objednali každý jednu skleničku vína. Poté žena dopila víno a muž téměř také, jen nechal ve skleničce asi jeden lok vína. Objednali si tudíž každý další skleničku rozlévaného vína. Číšník nové víno přinesl. Žena ze své skleničky, kterou číšník právě přinesl, mírně upila, aby ověřila, zda je i nově přinesené víno v pořádku (např. není korkové nebo zkvašené, apod.). To pro případ, že by mohlo být víno přineseno z nově otevřené lahve.

A jelikož chtěl být číšník asi ochotný a šetřivý, udělal něco nepřípustného. Nejdříve se zdvořile zeptal, zda se jedná o stejné víno. Po odpovědi hostů, že ano, vzal mírně nedopitou skleničku muže (aniž by respektoval, že je to sklenička muže) a přelil malý zbytek vína do nové skleničky s vínem ženy. Slévání vína ze skleniček je naprosto nežádoucí a nesmí se to dít! A to číšník ani nevěděl, že pár je na pracovním obědě a že se tudíž neznají tak důvěrně, aby po sobě víno pili nebo si vyměnili skleničky. Následně číšník zmizel a na volání hostů už nereagoval. Oba hosté byli tímto počinem číšníka očividně zděšeni a znechuceni. Takoví hosté se do dané restaurace asi už těžko vrátí.

Servírky a číšníci musí znát své povinnosti a dělat svoji práci profesionálně. Doporučujeme proto zajistit pro obsluhující personál v restauraci vhodné školení. Naučí se mimo jiné pravidla obsluhy v restauraci, jak komunikovat s hosty i jak zvýšit prodej. A to vše tak, aby hosté byli spokojení, rádi se vraceli a doporučovali restauraci dále.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře a k zasílání e-mailů, které by Vás v této souvislosti mohly zajímat. Zásady zpracování osobních údajů